E-Ticaret Sitesi


E-ticaret, internet üzerinde gerçekleştirilen satış işlemlerini kapsayan bir ticaret modelini anlatan kavramdır. İnternet üzerinden satış için ürün alabileceğiniz herhangi bir site, bir e-ticaret sitesi olarak adlandırılabilir.

Bir e-ticaret web sitesi, sıradan bir işletme internet sitesinden farklıdır. Şirket sitesi, yalnızca markanın ürün ve hizmetleri hakkında bilgi içerebilir, böylece kullanıcılar, onlarla iş yapmak istiyorlarsa doğrudan şirketle haberleşme imkânına sahip olurlar. Fakat, bir e-ticaret sitesi ise, fiziksel bir mağazanın çalışma biçimi gibi çalışır. Kullanıcılar aynı siteden ürün özelliklerini inceleyebilir, satın alabilir, teslimatı ve ödemeleri düzenleyebilir, siparişlerinde kendilerine yardımcı olması için fiziksel olarak bir kişiyi aramalarına gerek kalmaz.

Giysilerden gıda maddelerine, güvenlik ekipmanlarından bahçe malzemelerine kadar, geniş bir sektörde 7-24 açık e ticaret sitesi kurma ve düzenleme hizmeti satın alarak işlerinizi sanal pazarlara taşıyabilir, hedef pazarınızı genişletebilirsiniz.

Yorumlar


İlk yorumu sen yap.

Yorum Yap